Thurson čaj sa zrodil z vášne, ktorú mal zakladateľ značky Thurson De Silva pre magický nápoj čaj, ktorý bol súčasťou jeho každodenného života, keď vyrastal na sviežich čajových plantážach Srí Lanky, predtým známej ako Cejlón. Značka Thurson Tea bola založená v roku 1936 a Thurson De Silva sa pripojil k prosperujúcemu čajovému priemyslu na Srí Lanke ako pestovateľ, pretože vedel, že dokonalá šálka čaju je možná len s dokonalými čajovými lístkami. Thurson čaj je dodnes pestovaný na tých najlepších plantážach na rôznych miestach Cejlónu, čím získava čaj Thurson svoju jedinečnosť odrôd v ponuke.

Thurson Tea sa snaží byť čo najviac environmentálne udržateľný a maximálne orientovaný na spotrebiteľov, teda na Vás – na milovníkov čaju. Thurson čaj vás zavedie s jeho zmesami tých najlepších čajov do sveta nádhery a kvality, kde sa spája vášeň a harmónia z dokonalej šálky čaju. Dnes je Thurson Teas dostupný v mnohých destináciách sveta a vy si ho môžete dopriať už aj u Vás doma.

Čaj Thurson Tea je ručne namiešaný len z tých najlepších čajových lístkov získaných z horských oblastí v srdci Srí Lanky alebo na jej južnom úpätí. S hrdosťou Vám predstavuje prvotriedny a autentický cejlónsky čaj, ktorý kedysi priviedol Srí Lanku na mapu sveta.

Čajové plantáže na kopcoch a údoliach nádhernej krajiny centrálnej Srí Lanky, cez jej hmlisté hory zdobené eukalyptom, monzúnové náhorné plošiny až po dusné svahy a jemný morský vánok, ktorý Vás pohladí na južných plantážach, to všetko dáva kolekcii čajov Thurson Tea tú nádhernú rozmanitosť a harmóniu rôznych chutí. Čaj Thurson sa pestuje v nadmorských výškach od 600 až po 1900 metrov nad morom a v tých najznámejších regiónoch Ruhuna, Sabaragamuwa, Kandy, Uva, Dimbula a Nuwara Eliya. Preto má čaj Thurson tak rozmanité vône, chute a farby, od sladovo bordovej až po teplú jantárovú či farbu zlatého šampanského.